Wykształcenie

Kierunki studiów

Innowacje

Aplikacje mobilne studia2

Aplikacje mobilne są efektem rozwoju nowych technologii jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są na tablety, laptopy oraz smartfony. Aplikacje mają różny charakter od takich, które umożliwiają odtworzenie danych, po ich przechowywanie oraz zakup. Kto korzysta z tego rodzaju aplikacji? Dziś z tego rodzaju aplikacji korzystają wszyscy ci, którzy posiadają smartfony.

Aplikacje na smartfony możemy podzielić na te, które odpowiedzialne są za przechowywanie danych, ich pobieranie, kupowanie oraz odtwarzanie. Kto zajmuje się projektowaniem aplikacji mobilnych? Zarówno projektowaniem jak i programowaniem zajmują się absolwenci informatyki ze specjalizacją programowanie aplikacji mobilnych. Podczas studiów powinni wzbogacić swoją wiedzę o: programowanie na platformach: Apple iOS oraz Google Android, zagadnienia związane z technologiami serwerowymi, algorytmami i specyfikę platform mobilnych oraz projektowanie interfejsu na Aplikacje internetowe i mobilne Poznań.

Studia z zakresu aplikacji mobilnych są jednym z bardziej przyszłościowych kierunków, a to przede wszystkim, dlatego, że urządzenia na wychodzą ponad oczekiwania użytkowników. Dziś można powiedzieć, że smartfon to nie tylko telefon, ale w zasadzie komputer, na którym możemy wykonać wszystkie czynności, co na PC lub laptopie od przeglądania stron www, po pracę w programach kalkulacyjnych po oglądanie filmów. Jedynymi ograniczeniami mogą być pamięć telefonu i/lub karty SD oraz limit Internetu przyznany przez operatora.

Bez znaczenia też nie jest komfort użytkowania małych urządzeń.