Wykształcenie

Kierunki studiów

Przyszłościowe kierunki studiów

Grafik kreatywny studia

Grafika to dziedzina nauk artystycznych, użytkową. Jest ona ściśle związana z mediami, dlatego na wielu kierunkach na przykład dziennikarskich funkcjonuje, jako przedmiot w bardzo okrojonej wersji. Polega ona nie tylko na przygotowaniu projektu, ale najczęściej również dotyczy składu do druku. Studia graficzne oferowane są przez uczelnie publiczne oraz prywatne w trybach dziennym oraz zaocznym.

Grafika kreatywna jak sama nazwa wskazuje jest nieszablonowa, wychodząca poza ramy uporządkowanego projektu. Gdzie jest wykorzystywana? Przede wszystkim w pracowniach artystycznych, agencjach reklamowych, prasie, telewizji coraz częściej również w Internecie. Z jednej strony prosty przekaz jest czytelny, ale często również nijaki. Im bardziej kreatywny, a wręcz kontrowersyjny projekt tym bardziej zapamiętany, zatem przed grafikami i ich zleceniodawcami nierzadko sporo dylematów jak ów projekt powinien wyglądać.

Wybierając uczelnię na kierunku grafiki warto wziąć pod uwagę zajęcia praktyczne, czyli warsztaty i pracę z projektem a nie suchą teorią. Grafika kreatywna kierowana jest do wszystkich, którzy interesują się naukami artystycznymi, designem, reklamą. Dobrze wykształcony i twórczy grafik nie musi się martwić o miejsce pracy. Wielu grafików działa na rzecz własnej działalności gospodarczej przyjmując zlecenia od firm zewnętrznych.

Graficy zajmują się projektowaniem od prostych broszur, mailingów po skomplikowane reklamy wielkoformatowe, animacje. Różne też są media, poprzez które stworzony komunikat będzie emitowany.

animacje w reklamie i sztuce