Wykształcenie

Kierunki studiów

Kierunki artystyczne

Grafika komputerowa – studia

Grafika komputerowa oraz komunikacja wizualna to kierunki studiów oferowany przez uczelnie publiczne oraz prywatne we wszystkich możliwych trybach nauki, zaocznym, wieczorowym no i oczywiście dziennym. Kierunki kierowany jest do osób, które chcą projektować obraz/grafikę, aby dostać się na uczelnię bezwzględnie wymagany jest zdany egzamin dojrzałości.

Często uczelnie organizują egzaminy wewnętrzne dla kandydatów na przykład z rysunku, z nimi mamy do czynienia przeważnie na uczelniach państwowych. Wykształcony grafik powinien posiadać nie tylko poczucie estetyki, ale przede wszystkim znać programy graficzne.

Generalnie, jeśli chodzi o programy graficzne są one do siebie zbliżone niemniej jednak ich różnorodność spowodowana jest specyfiką tworzonej grafiki, czyli tego, na jaki nośnik/medium jest ona projektowana. Teoretycznie można przygotować w jednym programie grafikę na baner reklamowy oraz na reklamę na środki komunikacji miejskiej niemniej jednak chodzi o wygodę projektowania.

Studia grafiki komputerowej dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o zatrudnienie. Najczęściej wybieranymi miejscami pracy są: agencje reklamowe, agencje interaktywne, redakcje, domy mediowe, ale czasem firmy, które wolą zatrudnić grafika niżeli korzystać z oferty firm zewnętrznych na przykład do tworzenia różnego rodzaju katalogów, gazetek, newsletterów.

Graficy często pracują zdalnie na stanowisku freelancerów to oznacza, że nie posiadają stałego zatrudnienia w jednej firmie a działają na zasadzie wykonywania pojedynczych zleceń.