Wykształcenie

Kierunki studiów

Studia w Poznaniu

PR studia Poznań

Public relations potocznie PR, celem działania jest ukształtowanie określonego wizerunki i utrzymanie go poprzez osobę, która stanowi swoistego rodzaju reprezentanta przedsiębiorstwa oraz ogólnych norm w nim obowiązujących. Każda instytucja posiada osobę odpowiedzialną za kontakt z mediami czy innymi instytucjami. W zależności od medium pośredniczącego możemy wyróżnić odpowiednią gałąź tej dziedziny nauki, jak na przykład PR internetowy.

Taka osoba pełni właśnie rolę PR-owca. Studia w zakresie PR mają na calu wykształcenie technik ściśle związanych z zarządzaniem, marketingiem oraz etyką i mediacjami.

Poza wykształceniem osoba ubiegająca się o stanowisku w tej dziedzinie powinna wykazywać się takimi umiejętnościami jak dyplomacja oraz znać etykietę biznesową. Kierunek jest bardzo rozbudowany przedmioty, które są realizowane to: dziennikarstwo, prasoznawstwo, kultura języka, warsztaty, prawo mediów, negocjacje w biznesie i wiele innych.

W Poznaniu studenci mogą wybrać wspomniany kierunek na kilku uczelniach prywatnych i państwowej. To nie wszystkie warunki, jakie musi spełniać dobry PR-owiec powinno się w zasadzie zacząć od tego, że powinien świetnie znać przedsiębiorstwo lub organizację, dla której pracuje.

Nie może być przecież przekonywujący, jeśli nie zna charakteru jej działania. Z pomocy PR-owców korzystają nie tylko firmy, ale coraz częściej instytucje państwowe, które nie cieszą się dobrą sławą jak również osoby medialne.

Jedni nazywają ich PR-owcami inni coachami generalnie zwykle chodzi o tę samą osobę, która będzie albo reprezentowała swojego zleceniodawcę albo będzie z nią w stałej współpracy i będzie niejako suflerem.