Wykształcenie

Kierunki studiów

Studia w Poznaniu

Studia grafika Poznań

Poznań to miasto studenckie, co roku przyjeżdżają do niego osoby rozpoczynające edukację na jednej z wielu uczelni, inni zaś po zakończeniu wyjeżdżają lub zostają i poszukują pracy. W związku z tym, że to duża aglomeracja wiele jest uczelni prywatnych oraz publicznych. Co za tym idzie szeroki wachlarz kierunków, jakie ma do wyboru kandydat. Jednym z częściej wybieranych jest grafika komputerowa.

Większość kandydatów starających się dostać na uczelnię, ma, chociaż elementarne podstawy w tym kierunku, ale nie zawsze. Generalnie, jeśli chodzi o studia pierwszego stopnia od kandydatów nie jest wymagana znajomość oprogramowania, mają się tego nauczyć podczas studiów. Wiadomą sprawą jest, że inaczej już jest na studiach uzupełniających, czyli magisterskich oraz podyplomowych. Można powiedzieć, że jest to już wyższy poziom wtajemniczenia w tematykę.

Graficy komputerowi potrzebni są niemalże we wszystkich firmach. Przede wszystkim w agencjach reklamowych, poligraficznych, mediowych, redakcjach, ale również tych, które nie są stricte związane z kreacją. W dobie Internetu firmy korzystają z różnych mediów celem dotarcia do klienta, content marketing nie zawsze jest skuteczny, dlatego są to różnego rodzaju mailingi, newslettery, które przygotowywane są przez grafików komputerowych. Handel to kolejna gałąź przemysłu, w której grafik będzie potrzebny, do przygotowania logotypu marki, etykiet, znakowania na opakowania, zaprojektowania strony Internetowej lub do składu gazetki reklamowej. Ponadto  zawód grafika stanowi ważną część współczesnej kultury masowej. Tworzone przez profesjonalistów animacje w reklamie i sztuce, czy w filmie również wymagają szerokiego zakresu wiedzy, który wypełnić mogą wyłącznie absolwenci tego kierunku.

Jak widać jest to zawód wyjątkowo pożądany.