Wykształcenie

Kierunki studiów

Kierunki artystyczne

Studia informatyczne

IT to dziedzina wciąż się rozwijająca i to w zastraszającym tempie wykorzystywana w każdej firmie nie tylko tej oferującej usługi z tego zakresu. Technologia zmienia się każdego dnia. Większość pamięta jak wyglądały komputery, ile zajmowały miejsca, jak dużo danych można było na nich zapisać.

Dziś, chociaż czas nie jest tak odległy jest to już historia. W wielu przedsiębiorstwach praca ludzi została zastąpiona maszynami i komputerami. To właśnie, dlatego kierunki związane z IT są tak oblegane a przede wszystkim przyszłościowe.

Można powiedzieć, że wszystko kręci się wokół tego tematu. Biorąc pod uwagę nawet najmniejszą firmę to dzisiaj i ona nie funkcjonuje bez informatyka, jeśli zaś weźmiemy pod uwagę zakłady produkcyjne to one również potrzebują takich specjalistów. Tak czy inaczej są potrzebni.

Kierunki związane z IT na pewno nie znikną a pojawiają się nowe na przykład projektowanie grafiki 3D czy gier komputerowych. Poziom wykonywanych usług stale jest podnoszony a co za tym idzie stwarzane są bardziej doprecyzowane miejsca pracy i kierunki studiów. W Poznaniu możemy je znaleźć na uczelniach państwowych oraz prywatnych – studia informatyczne Poznań to jedna z częściej wpisywanych fraz w wyszukiwarki, co obrazuje, iż jest to temat, z którym część młodych ludzi wiąże swoją przyszłość.

Ciężko określić czy któraś z nich jest lepsza czy też gorsza. W dużej mierze na każdym kierunku niezwykle ważnym czynnikiem jest chęć nauki przez studenta oraz poziom jego zainteresowania/dociekliwość. Nie bez powodu na pierwszym roku każdej uczelni czasem i połowa rezygnuje.

Taka selekcja naturalna eliminuje osoby, które znalazły się na uczelni z „przypadku”.